Cyber Navigatorzy - Wolontariusze IT

 

Chcesz wspierać merytorycznie oraz dobroczynnie Fundację IT Leader Club Polska ? Dołącz do Cyber Navigatorów - Wolontariuszy IT - dołącz


Kolejność wg daty rejestracji lub zgłoszeń do Fundacji:
 

Jerzy Badowski - W branży informatycznej pracuje od 1994 roku. Od 2003 roku funkcjonuje na kierowniczych stanowiskach w komórkach IT. Doświadczenie ITSM zdobywał w zarówno po stronie dostawców jak i po stronie odbiorców usług informatycznych. Aktualnie pracuje w mySafety AB, gdzie odpowiada za operacje IT w regionie CEE oraz za bezpieczeństwo w całej Grupie mySafety. W latach 2011- 2014 pracował w PKO Banku Polskim jako Dyrektor Biura ds. Serwisów Internetowych, gdzie odpowiadał za m.in. utrzymanie i rozwój Inteligo oraz iPKO. W latach 2009- 2011 pracował jako Dyrektor Departamentu IT w Inter Partner Assistance Polska SA – globalnej organizacji należącej do Grupy AXA Assistance (Grupa AXA), gdzie odpowiadał całkowicie za polskie IT oraz częściowo za infrastrukturę oraz usługi regionalne i globalne.W latach 2005 – 2008 był CIO w linii lotniczej Centralwings, gdzie do jego obowiązków należało m.in. utrzymanie i rozwój on-line’owego systemu rezerwacyjnego oraz innych systemów lotniczych, szacowanie ryzyka informatycznego oraz wdrażanie procesowego podejścia do zarządzania usługami IT (ITIL).

***

Bogusław Bujak - Doświadczony manager w dziedzinie bankowości, audytu, kontroli wewnętrznej i technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Bogate doświadczenie zdobywał pracując bezpośrednio lub realizując projekty dla największych firm, zarówno z rynku krajowego, jak i międzynarodowego. W swojej karierze odpowiadał nie tylko za poszczególne obszary działalności IT (od Service Desku, poprzez zapewnienie utrzymania i eksploatacji, aż po zarządzanie rozwojem i projektami), ale także opracowywał i tworzył metodyki SLM, wdrażał zintegrowane systemy teleinformatyczne klasy ITSM, inicjował i uruchamiał programy zarządzania satysfakcją klientów wewnętrznych. Obecnie specjalizuje się w realizowaniu zadań audytowych w obszarach teleinformatyki i ryzyk operacyjnych. Z wykształcenia absolwent Politechniki Warszawskiej, Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz studiów MBA. Posiadacz szeregu uznanych, międzynarodowych desygnacji zawodowych, w tym: CIA, CRMA, TCO Expert, ITIL Expert, ITIL Manager, MCSD, MCAD, MCDBA, MCSE, MCSA. Obecnie Członek Komitetu Programowego Fundacji IT Leader Club Polska. Współzałożyciel i pierwszy wiceprezes zarządu stowarzyszenia itSMF Polska, były członek Zarządu Głównego LOP. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych. Prywatnie - oddany ojciec rodziny, zagorzały biegacz i instruktor wu-shu.

Kontakt: ##qdvjhapl.qjypz#at#xiatpstg.dgv.ea##
 

***

Sebastian Jamróz - doświadczony manager i lider zespołu. Wieloletnie doświadczanie informatyczne zdobywał w czołowych firmach branży telekomunikacyjnej oraz farmaceutycznej: Orange, Netia, Avon, Janssen-Cilag, a obecnie: Teva. Odpowiadając za kompleksowe zarządzanie IT, zawsze koncentruje się na pracy nad pojmowaniem roli tego działu jak również na promowaniu przejścia informatyki z modelu "wspomagania" do modelu "aktywnego partnera w biznesie". Dzięki praktycznemu wykorzystaniu IT jako czynnika wprowadzającego zmianę, stał się cenionym partnerem biznesowym, dającym organizacjom aktywne wsparcie w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Otwartość, nietuzinkowe i innowacyjne rozwiązania oraz strategiczne myślenie pozwalają mu na co dzień z sukcesem skupiać się na aktywnościach optymalizujących efektywność procesów oraz działań biznesowych.

Kontakt: ##hypbgdo.phhdrxpit#at#xiatpstg.dgv.ea##
 

***

Arkadiusz Lefanowicz - wieloletnie oświadczenie informatyczne zdobył w dużych firmach i instytucjach w sektorze finansowym, teleinformatycznym i administracji centralnej. Odpowiadał za zarządzanie obszarem IT w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Pracował na stanowiskach kierowniczych w PKO BP oraz Telekomunikacji Polskiej. Założyciel pierwszej w Polsce informatycznej Fundacji IT Leader Club Polska. Niezależny felietonista oraz publicysta informatyczny, członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Fundator i pierwszy Przewodniczący Rady Fundacji IT Leader Club Polska. W swoich działaniach podejmuje rownież problem CSR i zrównoważonego wykorzystania technologii. Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz studiów podyplomowych SGH. Obecnie prowadzi niezależne projekty doradcze oraz audytowe z obszaru dopasowania Banków do Rekomendacji D i M.
Kontakt: ##pgzpsxjho.atupcdlxro#at#xiatpstg.dgv.ea##

***

Robert Tulicki-Sypołowski - Karierę w IT zaczynał jako programista i administrator. Był współautorem i koordynatorem projektu komputerowej encyklopedii wiedzy o Polsce prezentowanej na Wystawie Światowej Expo'92 w Sewilli. Od ponad 15 lat związany z sektorem bankowo-finansowym gdzie miał okazję zarządzać różnymi aspektami informatyki na stanowiskach menedżerskich. Zbudował Departament Bezpieczeństwa w ING Bank Polska. Jako Dyrektor IT aktywnie uczestniczył w tworzeniu nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie produktów bankowych w WestLB Bank Polska. Kierował integracją Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego z Generalnym Inspektoratem Nadzoru Bankowego. Jako Doradca Przewodniczącego KNF odpowiadał m.in. za strategię IT, strategię bezpieczeństwa informacji oraz zarządzanie portfelem projektów. Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa i planów ciągłości działania. Prowadził wiele złożonych, interdyscyplinarnych projektów. Wykorzystuje połączenie gruntownej wiedzy informatycznej z kwalifikacjami biznesowymi działając w obszarze strategii i dopasowania IT do biznesu.
Kontakt: ##gijaxrzx-hnedadlhzx.phhdrxpit#at#xiatpstg.dgv.ea##

***

Adam Kotecki - Expert w zakresie organizacji usługowej IT (ITIL, COBIT), nadzoru IT (IT Governance), zarządzania projektami (PMI, Scrum) oraz implementacji technik grywalizacyjnych w firmach. Ponad 10 lat doświadczenia w IT, w szczególności technologie Mircosoft, organizacje usługowe, wdrożenia systemów i usług IT. Zarządzanie organizacjami IT, zespołami wirtualnymi czy zdalnymi. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki małych kawalerów, oraz biegacz amator.

***

Krzysztof Hotiuk – doświadczenie informatyczne poparte wieloletnią pracą na stanowiskach eksperckich oraz kierowniczych w dużych firmach o profilu finansowym, telekomunikacyjnym i edukacyjnym. Wieloletni trener i Project Manager specjalizujący się w zagadnieniach związanych z infrastrukturą IT. Obecnie Manager IT w TUiR Warta.

***

Andrzej Krześniak – piętnastoletnie doświadczenie w informatyce bankowej. Uczestniczył, wdrażał i zarządzał dużymi projektami informatycznymi zarówno po stronie aplikacji (Główny System Bankowy) jak i po stronie infrastruktury (budowa i rozbudowa ośrodków obliczeniowych). Organizował od podstaw i zarządzał dużymi zespołami w strukturach organizacji jak i w strukturach projektowych. Dobrze zna również zagadnienia styku informatyki z biznesem i z bezpieczeństwem informacji. Obecnie v-ce Szef Informatyki w Banku Gospodarstwa Krajowego.

***

Bogusław Tobiasz – z dziedziną IT związany jest od początku swojego życia zawodowego. Doświadczenie w zarządzaniu oraz umiejętność konwersji potrzeb biznesowych na innowacyjne projekty IT zdobywał między narodowych korporacjach takich jak ING Bank, Cadbury Wedel oraz Technicolor Polska w której to firmie obecnie jest Managerem IT. W codziennej pracy stawia na wysoką jakość produktu końcowego jak i zespół IT, który w aktualnych czasach jest sercem każdej firmy. Prywatnie jest miłośnikiem Teatru oraz narciarstwa.
Kontakt: ##qidqxpho.phhdrxpit#at#xiatpstg.dgv.ea##

***

Paweł Plichta – ponad dwadzieścia lat doświadczania w informatyce na różnych stanowiskach. Wieloletni kierownik zespołów IT w firmach telekomunikacyjnych. W pracy kieruję się zasadą: IT musi rozumieć biznes, aby dostarczać odpowiednią usługę i negocjować z stroną biznesową, aby ograniczać koszt dostarczania usługi. Obecnie Menedżer IT w firmie Polkomtel SA, opeartora sieci PLUS.

***

Michał Rączka - Doświadczony ekspert zarządzania projektami o charakterystyce międzynarodowej oraz wielodziedzinowej. Partner i doradca w zakresie zarządzania projektami. Asesor konkursu na najlepszy projekt roku w ramach Project Management Institute oraz International Project Management Association. Członek Dyrekcji PMI Odział Poznań. Posiada szerokie doświadczenia w realizacji projektów IT oraz optymalizacji pracy pomiędzy biznesem i IT. Przeprowadzał wiele zmian organizacyjnych polegających na optymalizacji realizacji projektów, zwiększeniu efektywności wykonywania zadań projektowych. Praktyk z metodycznym podejściem nastawiony na zespół realizujący projekt. Certyfikaty potwierdzające doświadczenie: PMP, Scrum PSM, Prince2, CISA, ITIL-F. Obecnie PMO Manager w Grupie Allegro.
Kontakt: ##bgprozp.phhdrxpit#at#xiatpstg.dgv.ea##

***

Rafał R. Lewandowski - Z wykształcenia - Astrofizyk.Określa siebie mianem Business IT Evangelist, którego hasłem przewodnim jest motto: "IT is for People and People are not for it". Zgadza się też na swój sposób z zasadą "IT doesn't matter" choć to jednocześnie niestety "To be or not to be" dzisiejszego Świata. A ponieważ IT dziś jest wszędzie, to tylko dobrze zdefiniowane z biznesem i przez biznes procesy, na każdym poziomie organizacji wsparte niekonwencjonalnym i nowatorskim zastosowaniem technologii ITC generują ogromną przewagę konkurencyjną będąc kluczowym czynnikiem sukcesu każdego przedsięwzięcia. Hołdując tym zasadom zarządzał obszarami ITC np. w Canal+, Altadis, Ströer Polska. Członek Kapituły Klubu CIO.
Kontakt: ##ggatlpcsdlhzx.phhdrxpit#at#xiatpstg.dgv.ea##

***

Wojciech Łącki - absolwent Wydziału Cybernetyki WAT, doświadczenie w zakresie projektowania i eksploatacji IT pracujących w trybie ciągłym, certyfikowany PM, obecnie zarządza Data Center.

***

Krzysztof Olejniczak - IT Compliance Manager w Grupie Allegro. Odpowiada za zgodność IT z wymogami prawa, certyfikacje PCI DSS oraz PSD w IT, a także prowadzi i zarządza programem IT Governance w spółkach Grupy w Europie Centralnej i Wschodniej. Reprezentuje IT w kontaktach z audytorami zewnętrznymi a także prowadzi przeglądy wewnątrz IT. Partner i doradca w obszarach ITSM (ITIL), IT Governance, Audytu IT, Zarządzania Ryzykami i Optymalizacji Procesów w IT. Pasjonat i zwolennik zwinnych i lekkich procesów oraz szczupłych(lean) metod pracy. Certyfikowany Six Sigma Green Belt, ITIL Expert, Scrum PSM, CGEIT oraz Audytor wiodący ISO/IEC 20000. W wolnych chwilach szkole swoje umiejetności kulinarne.
Kontakt: ##zdatycxropz.phhdrxpit#at#xiatpstg.dgv.ea##

***

Wojciech Wencel - Project Manager w międzynarodowym koncernie farmaceutycznym GlaxoSmithKline. Posiada doświadczenia w projektach międzynarodowych i wielokulturowych. Ponadto posiada silne podłoże techniczne szczególnie w obszarze baz danych i systemów operacyjnych.
Obszar kompetencyjny w Fundacji: Rozwój i Architektura IT, Eksploatacja usług IT, Zarządzanie Projektami IT,Współpraca IT-BIZNES.

***

 

Kamil Hanuszczak - Od 2010 roku związany z Grupa Allegro jako IT Support Specialist. Obecnie zajmujący się procesem zarządzania uprawnieniami oraz przeglądami uprawnień. Certyfikowany audytor wiodący ISO 27001, ITIL Foundation oraz Information Security Manager. Prywatnie miłośnik piłki ręcznej. Obszar kompetencyjny w Fundacji: Bezpieczeństwo, Ryzyka i BCM IT.

***

Elżbieta Godlewska - Od stycznia 2011 r. przedstawiciel LPI (Linux Professional Institute) w Polsce. Od wielu lat zajmuje się podnoszeniem kwalifikacji zawodowych i certyfikacją profesjonalistów IT, poprzednio jako menadżer CompTIA w regionie EMEA. Od 2005 r. związana zawodowo z zagadnieniami Open Source.Obszar kompetencyjny w Fundacji: Strategia, Zgodność i Nadzór IT, Współpraca IT-BIZNES, Innowacje w ICT, Podnoszenie Kwalifikacji Specjalistów ITChcesz wspierać merytorycznie oraz dobroczynnie Fundację IT Leader Club Polska ? Dołącz do Cyber Navigatorów - Wolontariuszy IT - dołącz