Agenda Forum Cyfrowej Administracji Publicznej

Agenda I Forum Cyfrowej Administracji Publicznej
11 września 2018, EXPO XXI, ul Prądzyńskiego 12/14

 • godz. 8.30 – 10.00 – rejestracja, poranna kawa i networking 
 • godz. 10.00 – 12.45 – wykłady, prezentacje, EXPO IT (kilkunastu wystawców z całego świata), dyskusje i spotkania branżowe wśród ekspertów ICT
 • godz. 12.45 – 13.20 – oficjalnie otwarcie I Forum Cyfrowej Administracji Publicznej – prowadzi dziennikarz TV
 • godz. 13.20 – 14.00 – sesja Innowacje i technologie w sektorze publicznym (Radomir Bordon - Dell EMC, Dzianis Kashko - Comtegra)

Podczas sesji postaramy się odpowiedzieć na pytania: Czy wdrożenie nowoczesnych technologii i rozwiązań IT to gwarancja sukcesu w administracji ? Jaką rolę w zmieniającej się rzeczywistości odgrywa pracownik instytucji publicznej ? Jak radzić sobie z coraz większą ilością danych o obywatelach (Klientach) ?

 • godz. 14.00 – 15.00 – obiad / EXPO IT
 • godz. 15.00 – 15.40 – sesja Kompetencje cyfrowe w sektorze administracji publicznej. Lider XXI wieku (Dawid Pyszniak - Compass & Partners, Klaudia Pingot - Smart Coaching)

Sesja nakierowana na kompetencje miękkie liderów, bez których sprawna realizacja procesów cyfryzacyjnych może się nie udać. Dlaczego ? ponieważ otoczenie wymaga od nas przede wszystkim dyskusji, debat, negocjacji z użytkownikami (Obywatelami) a dopiero w drugiej kolejności skupiamy się na konkretnych rozwiązaniach IT. Ale aby tak się stało, trzeba nauczyć się budować długotrwałe i stabilne relacje, umieć motywować współpracowników. Nastała era liderów cyfryzacji administracji publicznej, otwartych na dialog, z silnym nastawieniem na osiąganie celów w zwinnym środowisku.

 • godz. 15.40 – 16.20 – sesja Dane, informacja, wiedza w zarządzaniu wartością organizacji publicznej (Robert Pławiak - Fundacja IT Leader Club Polska, Mariusz Prószyński i Krzysztof Bielawski - Intratel)

Sesja dedykowana zarządzaniu informacjami. Administracja publiczna to przede wszystkim wszelkiego rodzaju dane i informacje. Jak nimi zarządzać, jak budować wartość dodaną dla Obywatela ? - to wciąż kluczowe pytania. Zderzymy podejście Data Goliath vs Data Driven Company, odpowiemy też jak zwiększać siłę organizacji publicznej. Zwrócimy uwagę na budowanie nowych wartości w administracji i odpowiemy jak je powinniśmy szukać w 2019 roku. W tym bloku poznamy również jak można efektywnie zarządzać centrum danych w instytucji publicznej na przykładzie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. 

 • godz. 16.20 – 16.35 – przerwa kawowa / EXPO IT
 • godz. 16.35 – 17.15 – sesja Gospodarka współdzielenia w architekturze informacyjnej Państwa (Leszek Maśniak - Ministerstwo Cyfryzacji)

Sesja poruszy kluczowy problem związany z tematem współdzielania publicznej infrastrutury IT (gospodarki) naszego Kraju. Odpowiemy na pytanie: jaki jest uzasadniony obszar dla informatyzacji centralnej, działań koordynowanych a jaki dla działań standaryzacyjnych ? Postaramy się rozwiać wątpliwości odnośnie zakresu autonomii urzędów w procesach cyfryzacyjnych ?

 • godz. 17.15 – 17.55 – sesja Cyberbezpieczeństwo instytucji publicznych (dr Mariusz Stawowski - Clico, Michał Łałak - Integrated Solutions oraz Michał Kalinowski - Generali)

Sesja podzielona na dwa obszary:

1)  Automatyzacja w bezpieczeństwie IT - gdzie komputer może zastąpić eksperta?

Ludzie odpowiedzialni za zarządzanie bezpieczeństwem IT zmagają się z zalewem alarmów generowanych przez rosnący arsenał technologii zabezpieczeń - firewall, IPS, sandbox, itd. Coraz trudniej nadążyć za zmieniającym się krajobrazem zagrożeń z użyciem narzędzi typu SIEM, które wymagają ciągłej manualnej pracy ekspertów. W trakcie wykładu zostanie omówiona nowa, dynamicznie rozwijana kategoria narzędzi zarządzania bezpieczeństwem Security Orchestration, Automation and Response (SOAR). 

2) Data Domain i NetWorker - najskuteczniejsza ochrona danych na przykładzie wybranego wdrożenia Generali

Grupa Generali porównała w testach dwa konkurencyjne rozwiązania i wybrała propozycję DellEMC. Praktyka dowiodła, że wybór był słuszny. Prezentacja ukazuje najwyższą skuteczność Data Domain i NetWorker popartą rezultatami wdrożenia w Generali

 • godz. 17.55 – 18.00 – podsumowanie i zamknięcie Forum